Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Niedziela, 2023-12-03 ( Imieniny: Hilarego, Franciszki)

Biuletyn Informacji Publicznej Bibloteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego - Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

 1. Przeglądanie stron
  Na stronie znajduje się menu podmiotowe, w którym zamieszczone są informacje o bibliotece, godziny otwarcia oraz dane teleadresowe, pod menu podmiotowym znajduje się menu przedmiotowe w którym publikowane są pozostałe informacje zamieszczone w Biuletynie.
  Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w trzech stopniach zagłębienia - strona,  jej podstrony oraz artykuły na podstronach.
  Na górze strony pod tytułem znajdują się odnośniki do funkcji wydruku strony oraz pobrania jej zawartości w formie pliku PDF.
  Na dole każdej strony znajduje się metryczka (dostępna po kliknięciu na ikonce +) z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu. 
  Rejestr zmian dokonanych na danej stronie znajduje się zaraz pod metryczką, dostęp do niego jest możliwy w taki sam sposób jak do metryczki (po kliknięciu ikony +).
 2. Strony systemowe
  System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):
  Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
  Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów ( mapa strony znajduje się w stopce )
  Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
  Pozostałe informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP
 3. Moduł wyszukiwania
  Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych. Moduł wyszukiwarki dostępny jest wyłącznie na stronie domowej serwisu.
 4. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
  Na górze strony znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl.
 5. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
  Obsługa strony jest możliwa zarówno za pomocą myszki jak i samej klawiatury, na stronie umieszczone jest menu dostępne po naciśnięciu na klawiaturze przycisku tabulacji, menu to pozwala prosty sposób przenieść się do najważniejszych segmentów strony takich jak: menu główne, treść strony, wyszukiwarka oraz mapa strony.
  Nawigacja za pomocą klawiatury odbywa się przy pomocy przycisku TAB - nawigacja do przodu oraz shift+TAB - nawigacja do tyłu. Elementy menu zawierające podstrony rozwijane są za pomocą strzałki w dół, metryczka oraz rejestr zmian rozwijane i zwijane są poprzez wciśnięcie klawisza Enter gdy znacznik pozycji na stronie znajduje się na symbolu "+".
  Na górze strony znajdują się przyciski do zwiększania rozmiaru czcionki, oraz do zamiany kontrastu. Aby zwiększyć czcionkę należy kliknąć w ikonę oznaczoną napisem "większa czcionka oraz symbolem A+), powrót do standardowego rozmiaru czcionki możliwy jest przez trzykrotne kliknięcie przycisku powiększenia.
  Zmian kontrastu odbywa się przez wciśnięcie przycisku znajdującego się na górze strony, oznaczonego jako kontrast z ikoną biało-czarnego koła.

Autor: Sagan Robert

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-10-13 09:23przez: Sagan Robert
Opublikowano:2020-10-13 00:00przez: Sagan Robert
Podmiot udostępniający: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin
Odwiedziny:1215

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo